רמבלינג הקומיקס של רוג’ר: יותר שינוי דברים

הפרסום הזה מוגש תחת:

דגשי דף הבית, מדגישים,
ראיונות כמו גם טורים

רוג’ר אש

מאת רוג’ר אש

התחלתי לקרוא קומיקס בסוף שנות השבעים. מאז, הרבה שינה את שניהם היא הקומיקס עצמם בנוסף לתעשיית הקומיקס. הרהרתי בכמה מהשינויים האלה ממש לאחרונה כמו גם האמנתי שאשתף איתך כמה מאנשי.

באטמן מאמין לפני שהוא מזנק בדף המסורתי הזה.

דברים שאני מתגעגע אליו: האמין לבלונים.

בלונים מחשבה הם די הרבה מהעבר מבחינת רוב המו”לים, אולם אני מתגעגע אליהם. כן, לפעמים משתמשים בכיתובים כדי לתקשר את מחשבות הדמות, אולם זה לא אותו דבר. ברוב המצבים שמשמעותם הסיפור כולו מסופר מנקודת מבטו של אותו אדם, עם זאת אינך מקבל שום רמז לגבי אנשים אחרים בסיפור חושבים. כמו כן, במקרים רבים, כותרות אלה מתפקדות צבע הקשור לתלבושת הדמות שיכולה להקשות עליהם לקרוא. בלונים האמינו יכולים להוסיף לסיפור. לדוגמה, לדמיין פאנל של שני אנשים שמתנשקים. אחד מהם חושב, “אני כל כך אוהב אותה.” השני מאמין “בלך. אני לא מאמין שאני צריך להשלים עם זה. ” זה מדבר כרכים על הקשר שלהם לכל אחד אחר בפאנל אחד. אני מבין שהמעבר בקומיקס קרה להפוך אותם יותר לסרטים או משחקי וידאו, כמו גם מכיוון שלא מאמינים שם בלונים, זו סיבה עצומה לכך שהם נעלמו בקומיקס. עם זאת הנה העניין: קומיקס אינם סרטים או משחקי וידאו. אמנם יש קווי דמיון, אך קומיקס יכול לעשות דברים שהם לא יכולים להיפטר כמו כל מה שמפריד ביניהם גם הוא נפטר לדברים שהופכים את הקומיקס למיוחד. כמו כן זה יכול להפחית את החוויה של הקורא הקומיקס.

צבעים מדהימים של לורה מרטין על הכריכה המשוברת של אמנדה קונר לקומיקס האישה של מארוול מספר 1.

דברים שאני אוהב: צביעה עכשווית

ההתקדמות בצביעת הקומיקס עשתה דרך ארוכה וארוכה. ישנם גורמים רבים שמאחורי זה כמו מלאי נייר משופרים, התקדמות בהדפסה, כמו גם חדשנות חדשה המאפשרת לצביעה במחשבים. בשורה התחתונה אתה יכול לעשות דברים פנטסטיים עם צבע עכשיו שהיו כמעט בלתי אפשריים לפני שנים. כאשר החידוש החדש הזה הגיע לראשונה לראשונה, אנשים נטו להגזים רק כדי להשוויץ מה עשוי לעשות. אמנם עדיין ישנם מצבים של זה שקורה, אך רבים גילו בדיוק כיצד להפיק את המרב ממנו.

עמוד מכתב מסורתי של Daredevil.

דברים שאני מתגעגע אליו: עמודות אותיות

ראשית, אכן אני מבין שהם לא נעלמו לחלוטין. אני עדיין רואה אותם בכמה קומיקס. עם זאת, הם מין נעלם. שנית, אני מבין שהאינטרנט היה די האבדון של טור האות. עם בלוגים, לוחות הודעות, כמו גם רשת חברתית בה אנשים יכולים להגיב על קומיקס ברגע שהם בדקו אותם (או בזמן שהם קוראים אותם), עמודות המכתבים כבר לא גורמות להם להשפיע על כך שהם כן. עם זאת, לא בדקתי הערות רבות על קומיקס באינטרנט מכיוון שלא לוקח זמן רב למישהו להיות אידיוט כמו גם שהחוט יתחייב בקריאת שם. בעמודות אותיות, עורכים עשויים לבחור לא להדפיס אותיות שבאופן בסיסי הצהירו כי “אתה מוצץ”, כמו גם לא לציין מדוע סופר המכתבים לא אהב את הסיפור או בדיוק איך הוא היה משופר. ברשת, נראה כי אנשים מסוג זה כוללים רוב של ההערות.

ארבעה פנטסטיים #588 נכתב על ידי ג’ונתן היקמן עם אמנות מאת ניק דרגוטה. אמנות כיסוי מאת אלן דייוויס.

דברים שאני אוהב: סיפור סיפורים מתקדם יותר

ככל שאני נהנה מהפרוזה הסגולה של קומיקס של סטן לי כתוב, אם זו הייתה השיטה הקומיקס עדיין הייתה נכתבת, לא הייתי קורא אותם יותר. כמו גם אני הנחה שרבים אחרים לא היו כסיפורי סיפורים השתנו הרבה לאורך השנים. קומיקס כיום יכול לספר סיפורים מורכבים במיוחד עם סופרים העוסקים בבעיות כמו גם בסיפורי סיפורים המהדהדים עם קהל עכשווי. עבודתו של ג’ונתן היקמן היא דוגמא מצוינת לכך. השיטה שהוא בנה את סיפוריו בארבעה מדהימים למשל, הייתה שונה ממה שראיתי בספר לפני כן, אולם הדמויות עדיין צלצלו.

העצם של ג’ף סמית ‘.

סיפורים רבים בימינו מכוונים לקוראים מבוגרים, אולם אם אתה פשוט עושה זאת, אתה מגביל את הקהל שלך. אתה יכול לספר סיפורים מורכבים כמו גם מתקדמים שמקסים למגוון רחב של קוראים, כולל קוראים צעירים. העצם של ג’ף סמית ‘היא דוגמא נהדרת לכך מכיוון שסיפנתי מספר מבקרים צעירים יותר כמו גם מבקרים צעירים שנתקלו בספרים האלה עם המהדורות הלימודיות כמו גם כמוהם.

זה רק קצה הקרחון. יש הרבה דברים אחרים שאני מתגעגע אליו בקומיקס בנוסף לדברים שאני נהנה בקומיקס עכשווי, עם זאת אני הולך לחסוך את אלה לטורים הקרובים. מה בדיוק איתך? מה אתה מתגעגע לקומיקס? מה השתפר בקומיקס עכשווי? לְהִצְטַרֵףהשיחה בקטע התגובות!

עכשיו, לכו לבדוק קומיקס!

Leave a Comment