הרמבלינג הקומיקס של רוג’ר: Opus של Berkeley Breadde של IDW: הספרייה הכוללת

הפרסום הזה מוגש תחת:

דגשי דף הבית, מדגישים,
ראיונות כמו גם טורים

רוג’ר אש

מאת רוג’ר אש

האופוס של ברקלי נשם: הספרייה הכוללת

בעמודה שלי ב”מיטב 2012 “, הערתי שעדיין לא בדקתי את ה- IDW/ספריית הקומיקס האמריקאית של ברקלי Breadde של Opus: הספרייה הכוללת. תיקנתי עכשיו את הפיקוח הזה כמו גם אני שמח שעשיתי מכיוון שזה ספר יוצא מן הכלל.

אם אינך מכיר את אופוס, זו הייתה רצועה ביום ראשון בלבד של Breathded הכוללת את הפינגווין הבולט מאזור בלום כמו גם את אאוטלנד שזכתה בין השנים 2003-2008 כמו גם הפרידה של Breadhed לרצועות קומיקס. הרצועה הציגה גם בוגרים אחרים באזור בלום, כולל סטיב דאלאס, בינקלי, כמו גם הוצאות החתול כמו גם אנו מקבלים גם הצצה ממשרדי בלום פיקאיון בנוסף למקצוע הפוליטי של הסנטור בדפלו. למרבה הפלא, בעוד שסטיב התיישן כמו גם בינקלי נדון ברצועה המוקדמת כנער, כשהוא מופיע לבסוף, בינקלי נראה בדיוק כמו שהוא עשה במחוז בלום. דמויות חדשות ברצועה כוללות אשת סיב ספונקית בשם פיקלס כמו גם את אוגי דאלאס, בנו האבד של סטיב. ראיתי רק כמה רצועות אופוס בעבר, כך שזה היה פינוק אמיתי כדי להיות מסוגל לבדוק הרבה מהרצועות הללו בפעם הראשונה.

כאשר הסתיים אאוטלנד בשנת 1995, אופוס גילה את שיטתו לאמו באנטארקטיקה, וכן חי ככל הנראה באושר ועושר. כאשר אופוס החל בשנת 2003, אופוס עדיין חי עם אמו, אולם הדברים היו פחות מאפרסקים שכן אופוס העדיף לחזור לאזור בלום כמו גם לחייו הקודמים. שלושת עד ארבעה החודשים הראשונים של הרצועה בדקו כמעט כמו ספר סיפורים, כאשר אנו רואים את חייו של אופוס באנטארקטיקה כמו גם את מסעותיו בבית. עם זאת, עכשיו שמונה שנים אחר כך כמו גם הבית השתנה. הרבה.

זה מה שבאמת גורם לאופוס לעבוד בשבילי; האמת שהוא דג מחוץ למים כפי שהעולם העכשווי עבר אותו. נשמה מנצחת את האופוס כדי לפרשנות נוקבת על העולם העכשווי, כולל האובססיות התרבותיות של אמריקה מגאדג’טים אלקטרוניים לאמונות דתיות לפוליטיקה ועד פירסינג גוף לתרופות מרשם לרצועות קומיקס עצמן. אופוס מתמודד לעתים קרובות עם החיים העכשוויים עם תחושת מבולבלת מעורבבת בהנאה כמו גם כמות ספציפית של נאיבטה, אם כי שירותים אוטומטיים אכן מפחידים אותו. יש גם תחושה של “כמה בדיוק הגיענו כאן?” לכמה מהרצועות. תמיד אהבתי את הדמות של אופוס, אולם מעולם לא הרגשתי כמו להתאים אותו כמו שאני מופיע בספר הזה, כפי שרבים מהמחשבות שנשמו אתו מבטא איתו מראה רבים משלי (אבל לא החלק על שירותים אוטומטיים).

האמנות באופוס יפה שכן נשמה מנצחת את מלוא הטכניקות להדפסה עכשווית. כמו כן, ההלחנה שלו חדה כמו גם כמה מהרצועות לעולם לא תגיע לעיתונים כיום, מכיוון שסביר להניח שהם יגרמו גם לנקודה רבה. לעזאזל, כמה רצועות אפילו לא הגיעו למסמכים רבים בחזרה עם פרסום הרצועה. דמות אזור בלום לשעבר, לולה גרנולה, מצטרפת לקאסט כמו גם הופכת בסופו של דבר לאסלאמיסט רדיקלי בשם מאבק פטימה בשתי רצועות רצופות. רצועות קודמות בסדרה הוצעו למסמכים לשימוש בשבועיים האלה במצב שהם האמינו שהמשמעות של הרצועות היו שנויות במחלוקת. כמו כן לפקוח עין על קו זכויות היוצרים ברצועות. אחרי החודשים הראשונים, זה מתחיל להשתנות בעדינות.

שלושת החודשים האחרונים (בערך) של הרצועה עוטפים את העניינים כמו גם הספר חוזר למצב סיפור כאשר אופוס מתבשר כי הסוף קרוב. לאופוס נאמר לרוח הרפאים של אלביס כי “איפה שאתה בסוף … זה המקום בו אתה תמיד תהיה.” אז אופוס קובע על גילוי מקום סיום מתאים, אולם כצפוי, הדברים לא עוברים בצורה חלקה. הרצועות האחרונות מסתכלות אחורה על חייו של אופוס בקומיקס כמו גם למישהו שעמד באופוס במשך 30 שנים, זה החזיר את גלי הנוסטלגיה וגם הכניס גוש בגרוני. אני לא אקלקל את זה כמו גם לספר לך בדיוק איך הסיפור מסתיים, עם זאת אני אציין שהוא העלה חיוך לעסקה שלי כמו גם דמעה בעיניי.

בסך הכל, מדובר באוסף יוצא מן הכלל שכל סוג של מעריץ של עבודות של Breaths צריך להיות על המדף שלהם.

לִרְכּוֹשׁ

Opus של ברקלי נשימה: הספרייה הכוללת HC

Leave a Comment