המוח הקדחת של מרקלי: כמה רעיונות לחג המולד או 6 ימים נותרו מחנוכה

פוסט זה מוגש תחת:

דגשי דף הבית, מדגישים,
ראיונות וטורים

וויין מרקלי

מאת וויין מרקלי

מכיוון שבלוג זה מתפרסם כמה ימים לפני חג המולד, עדיין יש לך זמן לרוץ לחנות הקומיקס המקומית שלך ולהרים אחד או הרבה יותר מהרעיונות למתנות האלה. לחלופין, אם אתה כמוני, יהודי, נותרו לך שישה ימים של חנוכה כדי לקבל אחת מהמתנות האלה לאותו אדם שנהנה מקריאה טובה. כל אלה הם מהדורות אחרונות ובעוד שהם עשויים להיות זמינים בחנויות קמעונאיות, אם אתה רוצה לקנות באינטרנט הייתי מציע www.westfieldcomics.com, לתמחור נהדר ובחירה רחבה מאוד. ניסיתי לבחור כמה ספרים שלדעתי כחבילה נהדרת מאוד למחיר ובכך ליצור מתנה נהדרת וגם מורכבים מחומר, באמת נהנתי לקרוא והייתי ממליץ לחבר, כמו קוראים של טור זה.

ארבעה פנטסטיים מאת Waid & Wieringo

ראשית, התלהבתי ללא הפסקה על הריצה הנוכחית של מארק וואד ב- Daredevil, שלדעתי אולי הקומיקס הטוב ביותר מארוול מפרסם כרגע. גיליתי שהרבה אנשים שכחו שגם מארק ניהל ריצה נהדרת של ארבעת המופלאים, יחד עם מייק וירינגו (וכמה חברים). מארוול אספה לאחרונה את כל עבודותיו של WAID על ארבעת המופלאות בארבעה אוספי סחר ספייפי שיש להם נייר נהדר מאוד שמאוד מבטא ומציגים את האמנות היפה של וירינגו. לאחרונה קראתי מחדש את שישים הגיליונות הראשונים של ארבעת המופלאים ואני שמח שעשיתי כי זה באמת נתן לי הערכה למה ש- WAID עשה עם הריצה שלו. ניכר כי מארק ווייד הושפע עמוקות מהריצה של לי וקירבי, והוא לוקח את רעיונותיהם ובונה עליהם, ומצבץ ומוסיף למיתולוגיה כדי להפוך קומיקס משעשע ומהנה. כמו כן, כפי שעושה WAID בדארדוויל, הוא מוציא דברים קטנים מהקומיקס המקורי ומרחיב את ההיבטים הקטנים האלה של סיפורים מארבעים שנה לפני כן והופך אותם לחלקים מרכזיים במיתולוגיה של FF. בנוסף, הסיפורים עם הארבעה המפחידים והגלקטוס בלבד הופכים את האוספים האלה שכדאי לקרוא.

צ’אק ג’ונס: החלום שמעולם לא היה

הבא הוא ספר מיוחד מ- IDW הכל על פרויקט צ’אק ג’ונס בשם קרופורד, שהוא פרויקט שג’ונס בילה שנים. הוא היה מסור עמוק לפרויקט זה במובנים רבים ואף פיתח אותו כרצועת עיתונים יומית, שמעולם לא ירדה מהקרקע. ספר זה נקרא בצורה נאותה החלום שמעולם לא היה כשצ’אק ג’ונס בילה זמן מאסיבי בעבודה על פרויקט זה והספר הזה נכנס לעומק לתהליך היצירה, כמו גם לכל העבודה והמחשבה שנכנסו למושג קרופורד ו בעוד שהרבה אנשים מכירים את צ’אק ג’ונס על עבודתו הקלאסית על באגס באני, איך הגרינץ ‘גנב את חג המולד, רץ הכבישים, מרווין המאדים, ועוד ועוד, הספר הזה מראה עד כמה ג’ונס יצירתי ומהורהר. זו תובנה מרתקת לגבי גאון יצירתי וכיצד הוא מחבר את הפרויקטים שלו. כבונוס מיוחד, ספר זה אוסף את רצועת העיתון השלם של קרופורד, רצועות בשווי של שישה חודשים, אשר לבדו שווים את מחיר הספר. אם רצועת קרופורד לא שווה לך את זה, הרי שהרקע הביוגרפי על צ’אק ג’ונס (שהוא כמעט מחצית הספר) היה הופך את הכסף שלך. זה עושה מתנה יפה.

ג’וני הזארד של פרנק רובינס

הספר הבא הזה עשוי להפתיע לאנשים שמכירים אותי ויודעים כמה אני מתלונן על פרנק רובינס שעובדים על באטמן ועל מארוול בשנות השבעים (פולשים וכו ‘). ובכן, תן לי להתנצל. הוצאת הרמס הוציאה זה עתה אוסף נהדר מאוד בשנתיים הראשונות של רצועות היומי של ג’וני הזארד. וואו, יכול רובינס לספר סיפור. הדבר הראשון שהכה אותי היה עד כמה רובינס הושפע ממילט קניף. לקרוא את הרצועות המוקדמות האלה זה כמעט כמו לבדוק את טרי של קאניף ואת הפיראטים. ראיתי שחלק מהרובינס עובד על סמית ‘סמית’, וזה טוב, (ואם אתה יכול למצוא את זה, היית קשה למצוא ספר טוב יותר מאשר סמית ‘סמית’ ואמנותו של נואל סיקלס. נואל סמלס היה אמן מדהים מספר סיפורים), אך עד שהתחילה של רובין ג’וני הזארד, הוא התקדם כמספר סיפורים בשנות אור. מרצועות הפתיחה בהן ג’וני הזארד וחבריו בורחים מאסיר מחנה מלחמה, לעמוד האחרון של הסיפור האחרון, מדובר בהרפתקה אחת שאינה עצירה. גיליתי שלא יכולתי להניח את הספר כשישבתי שם דף קריאה אחרי הדף. זה באמת טרנר עמודים. בעוד שהאמנות של רובין משתווה למילט קניף, סיפור הסיפור שלו קרוב יותר לרועי קריין בכך שהסיפור תופס אותך וגורר אותך לטיול שלא תשכח בקרוב. (זה הרבה יותר ממה שאני יכול לומר עבור הרבה מהקומיקס החודשי שקראתי).

ספריית מנרה

מילו מנרה הוא אמן איטלקי מדהים שידוע בעיקר בזכות רישומי הנשים שלו. והוא אכן מצייר כמה נשים יפות להפליא. לרוע המזל, עבודות הפרופיל הגבוהות ביותר שלו הן X-Women. זו הייתה צילום אחד בצבע מלא, וזה היה מאוד pRetty וזה היה מוכשר, אבל איכשהו לא היה חסר את הערעור של עבודתו האחרת, שכמעט כולם נעשו באירופה. חלק גדול ממנו הודפס מחדש בארה”ב לאורך השנים, והכל הרבה מכל זה עכשיו לא מודפס. אבל, אל תדאגו מכיוון שקומיקס סוסים כהים קיבלו על עצמם את המשימה להדפיס מחדש את כל עבודתו של מילו מנרה בכיסויים קשיחים גדולים מדי בשם ספריית המנרה. הספרים האלה קצת בצד הגבוה מבחינת התמחור, אך הם שווים כל אגורה. הכרך הראשון מדפיס מחדש את אחד האפוסים של מנארה עם הקולבורן המשותף התכוף שלו, הוגו פראט, המעצב של הפנטסטי (ולעתים נדירות לעיתים רחוקות סצנת קורטו מלטזית). הכרך הראשון הזה מדפיס מחדש את הקיץ ההודי, שנקבע במערב האמריקני והוא אפוס מכל הבחינות, החל מהספר של הסיפור ועד הערעור הסנסציוני של האמנות. זה נכתב על ידי פראט אבל האומנות של מנארה לוקחת סיפור נהדר והופכת אותו ליצירת מופת. כלול גם בכרך הראשון הזה הסיפור שאיש הנייר. כמעט כבונוס, סיפורים אלה מתורגמים טריים על ידי קומיקס חוקר ובעלים משותף של ספרי פנטגרפיה, קים תומפסון, והוא עושה עבודה מדהימה. זהו הכרך הראשון של מערך נפח מתוכנן שאוסף את כל עבודותיה של מנארה, וכרך שני יכלול שיתוף פעולה עם הוגו פראט, אל גאוצ’ו. אבוי, אני לא יודע אם האוספים האלה יכללו את סיפור ה- X-Women של מארוול. שני הכרכים הראשונים בסדרה זו בצבע מלא, וההבנה שלי היא שהסיפורים יהיו בצבע או בשחור לבן, תלוי איך הם הופיעו לראשונה. כפרויקט צדדי סוס אפל הולך לאסוף גם את כל עבודות המבוגרים של מנארה, כולל הקלאסיקות קליקים וקוטרסקוטש. מנארה היא אחת המאסטרים של צורת האמנות הקומית שצריכה לקבל טיפול שופע זה שכן האמנות שלו עוצרת נשימה ויפה.

אלה רק כמה דברים שחשבתי שאציין במקרה שאתה עדיין מנסה למצוא מתנה ברגע האחרון בעונת החגים. אני רוצה לקחת רגע ולהודות לכל מי שקורא את הטור הזה פעמיים בחודש ולקחת את הזמן להגיב עליו. אני נדהם בעקביות כשמישהו ניגש אליי בחנות הקמעונאית של ווסטפילד ואומר לי שהם קוראים את הבלוג הזה או אחר ואז יש לנו דיון ארוך, גם מקצוען וגם קון, על מה שכתבתי. או לפעמים היו לי אנשים למעשה מקבלים ספר כי מה שהם קראו כאן. אז אנא תן לי לומר, תודה. אני מקווה שלכולם יש עונת חג משמחת ושמחה, לא משנה מה הם מאמינים או חוגגים. הנה 2012 להיות שנה נהדרת לקומיקס, חנויות קומיקס והעולם בכלל ולכולנו. כמו תמיד, אלה הדעות והמחשבות שלי והם אינם משקפים את המחשבות או דעותיהם של ווסטפילד או עובדיהם. מחשבות, הערות, סקירה עותקים או דואר שנאה ניתן לשלוח אל mfbway@aol.com.

תודה.

Leave a Comment