המוח הקדוח של מרקלי: שר הג’ונגל

הפרסום הזה מוגש תחת:

דגשי דף הבית, מדגישים,
ראיונות כמו גם טורים,
הערכות מוצרים

וויין מרקלי

מאת וויין מרקלי

טרזן של אדגר רייס בורוז: שנות ג’סי מארש אומניבוס כרך. 01

קומיקס סוסים אפל בדיוק הוציא את הכרך הראשון של טרזן של אדגר רייס בורוז: The Jesse Marsh Ewer ספר קומיקס. הצעה פנטסטית של רצועות הקומיקס נאספה על ידי המו”לים הגדולים, Dark Horse, IDW כמו גם ספרי טיטאן, כמו גם כעשר שנים של רצועות שלא נאספו על ידי שלושת המו”לים הקודמים ניתן לגלות ב מגזין Revue קומיקס, תמיד גדול, ככל שיהיה, קומיקס. גם סוסים אפלים אסף עד כה קטע קטן מספרי הקומיקס של טרזן, אולם יש עוד דברים למצוא בעתיד. אני הולך להתחיל עם אוספי הרצועות.

אדגר רייס בורוז טרזן: הקומיקס של יום ראשון

האל פוסטר, המובן ביותר עבור רצועת העיתון הפנטסטית של הנסיך ואיליאנט ביום ראשון, עשה למען האמת את רצועת העיתון טרזן לפני הנסיך וליאנט. אם יש לך כסף, אתה יכול להשיג את כל הריצה שלו מכיוון שהיא הודפסה מחדש בשלושה כיסויים גדולים, שפורסמה על ידי Dark Equine Comics. כל הספרים הללו הם בצבע מלא כמו גם זמינים בגודל האמיתי שהם הופיעו לראשונה (זה ענק) כמו גם הצביעה כוללת מחדש כדי להתאים לרצועות העיתונים המקוריות כמו גם שהם נראים מדהימים. הנושא הוא שלושת הכרכים הללו הוצאות 125 $ כל אחד. לכל כרך רצועות יום ראשון של שנתיים פלוס (המכסה 1931-1937) בנוסף לכל מיני מאמרים היסטוריים. אני באופן אישי הייתי מציע להם מאוד לכל סוג של אוהד טרזן מכיוון שהם מבודדים פנטסטיים כמו גם מדהימים להסתכל עליו. כדי שלא תישאר בחוץ, IDW שיחררה את כל רצועות הטרזן היומיומיות של האל פוסטר בכרך שבע מאוסף היסודות של LOAC שלהם. פוסטר רק את העיבוד של טרזן של הקופים, כמו גם זה רק 60 רצועות, IDW מילאה את האוסף הזה עם שלושה סיפורי טרזן אחרים שצייר רקס מקסון. מה שהופך את הספר הזה ליותר מ -300 רצועות. עם זאת, להיות מוזהרים, מכיוון שהימי ראשון גדולים להראות את גודלם המקורי, קולקציית ה- LOAC הזו היא מעט כמו גם צורה של רצועת עיתון יומיומית, כמו גם היותם יומיומיים הם בשחור כמו גם לבן. רבייה מדהימה של הרצועות הופכת את זה יחד עם ימי ראשון, שווה לקרוא. משהו שכדאי לציין, כמו שפוסטר עשה בפרינס וליאנט (והוגארת המשיך לעשות עם טרזן), כל הסיפורים מסופרים עם הקריינות בגוף שלישי, כך שאין דיאלוג באמנות; רק תיבות טקסט, כמעט תמיד מעל הלוח.

טרזן בעיר הזהב: ספריית הרצועות הקומיקס הכוללת של בורן הוגארת ‘

ספרי טיטאן בחרה במשימה על ידי הדפסת מחדש של כל הטרזנים של בורן הוגארת בכיסויים קשים בצבע מלא. הוגארת ‘נענה לפוסטר ברצועות טרזן ביום ראשון בשנת 1937, כמו גם ארבעת הכרכים הללו הדפיסו מחדש את כל עבודותיו של הוגארת עם 1949. (הערה: כרך רביעי אמור לצאת ב -17 במרץ, כמו גם עדיין לא זמין.) כל האוספים הללו הם נכתב על ידי Hogarth כמו גם אחרים כמו גם כולל עיבודים לסיפורי בורוז בנוסף לחומר המקורי. נפחים אלה נחמדים באותה מידה כמו נפחי האומנה האוסיים הכהים, אם כי קטנים יותר בגודלם. הרבייה לא משובצת מחדש כמו שקולקציות האומנה היו ולפעמים האמנות מעט חשוכה, אולם הספרים הללו הם בבירור הרבייה הטובה ביותר של טרזן של הוגארת שם בחוץ. ארבעת הכרכים נקראים לאחר הסיפור הראשי למרות שלכל אוסף יש חמישה או שישה קומות. כרך א ‘. 1 נקרא טרזן בעיר הזהב; כרך א ‘. 2 הוא טרזן מול הברברים; כרך א ‘. 3 הוא טרזן מול הנאצים; כמו גם כרך א ‘. 4 הוא טרזן כמו גם השבטים האבודים. שימו לב לאוספים אלה נמנעים מכמה ריצות ביום ראשון בהן הוגארת עזב את הרצועה לפרקי זמן. המיקום היחיד שאני מבין לגלות את הרצועות החסרות הללו הוא הריצה המודפסת של NBM של טרזן HCS (17 כרכים בסך הכל). בעוד שברור שהוגארת בחר במקום בו פוסטר הפסיק, כשהוא המשיך, המראה של הרצועה בסופו של דבר היה יותר כמו יותר שלו, ככל שפוסטר הלך לכיוון אחר סגנוני מאשר הוגארת.

קומיקס Revue

בבלוגים רבים של העבר שרתי את שבחי הקומיקס Revue. אני הולך להזכיר אותם בקצרה שוב ממש כאן ככל שכל חודש אחר שהם מדפיסים מחדש את רצועות טרזן ברצף. חלק גדול מהחומר שהם אוספים לא נראה בשום מקום אחר, במיוחד חומר ההוגארת של הפרסום מאת בוב לובברס (1950-1954), ג’ון סלרדו (1954-1967) שהסגנון שלו מזכיר לי מאוד הצעה פנטסטית של רוס הית ‘, רוס מאנינג (1967-1979), כמו גם אחרים. הם עשו משימה פנטסטית להדפיס מחדש כמעט 15 שנה רצועות טרזן שכמעט בלתי אפשריות לגלות במקומות אחרים. (הַחוּצָההצד של טרזן הבריטי רגיל משנות ה -60 כמו גם כמה אוספים איטלקיים.)

טרזן: סך כל רצועות העיתון של רוס מאנינג

האוסף האחרון של רצועות עיתון טרזן שאני רוצה לדון בו הוא מערך ארבעת הכרכים של רצועות העיתון של רוס מאנינג טרזן הכולל שפרסמה IDW. בעוד מאנינג גם כן עשה את ספר הקומיקס של טרזן עבור Gold Key, הוא העביר לרצועת העיתונים בשנת 1967 כמו גם עם 1979 כאשר העביר לרצועת העיתונים של מלחמת הכוכבים. מאנינג נבחר ביד על ידי אחוזת בורוז כדי להשתלט על הרצועה כמו גם שהוא הוכיח כבחירה פנטסטית. בארבעת הכרכים האלה אתה הולך לכל מקום מהלב האפל ביותר של אפריקה לפאל-אול-דון לאופאר לפלוצידר. אלה טרזן כניסיון גבוה עם סיפורי סיפורים אגדיים שהציגו טרזן, ג’יין, קוראק ואחרים. אלה נחשבים לרובם לרצועות טרזן הטובות ביותר מאז ימי ההוגארת (אם כי נהניתי מריצת הסיפורים של שנות ה -50/שנות ה -60 שנאספו ב- Comics Revue). לכל כרך יש כמעט 300 עמודים של רצועות יומיומיות כמו גם רצועות יום ראשון. הרצועות השליליות היחידות היחידות הן רצועות יום ראשון בשחור כמו גם לבן, אשר להיות הוגן, אכן מציג את הקו החלק של מאנינג עובד טוב יותר. חובה לבדוק עבור כל סוג של מאוורר טרזן.

טרזן לא מורשה

בשלב הבא אנו עוברים להדפיס מחדש של ספר הקומיקס של טרזן. אני מעלה את אלה מאז ש- Dark Equine זה עתה שיחרר את הכרך הראשון של טרזן של אדגר רייס בורוז, ג’סי מארש שנות אומניבוס. ג’סי מארש עשה את ספרי הקומיקס של טרזן עבור Dell Comics בשנים 1947-1965 (גיליון 1 עם 154). Dark Equine עשה 11 אוספי כריכה קשה הדפיסו מחדש את 56 הבעיות הראשונות של קומיקס Dell Tarzan. כעת הם אוספים 3 כיסויים קשיחים לכריכה רכה אחת גדולה (מעל 700 עמודים). הכרך הראשון הראשון הזה מדפיס מחדש את שני ארבעת הקומיקס של טרזן צבעוני כמו גם את 16 הבעיות הראשונות של הקומיקס טרזן. זהו אוסף נחמד במיוחד של חומר קשה לגלות חומר. עבודתו המוקדמת של מארש על טרזן הייתה קצת בצד הפשוט כמו גם לא נחמד כמו חלק גדול מחומר הרצועות בעיתונים, עם זאת יש ערעור כמו גם חום. עם הזמן האמנות שלו משתפרת רבות כשהוא מגלה את החריץ של דמויות טרזן כמו גם את עולמו. עלי לציין לפני טרזן, מארש ביצע בעיקר עיבודים של דיסני כמו גם רצועות עיתונים כך שהסגנון המוקדם שלו מובן. אני מקווה ש- Dark Equine מסוגל להדפיס מחדש את כל עבודתו, כמו גם לחרוג מ -56 הבעיות שעשו בכיסויים הקשים. עמידה בג’סי מארש בספרי הקומיקס הייתה רוס מאנינג, שהשתלט בשנת 1965 וכן המשיך בספר עד 1972 כאשר DC קיבלה את הזכויות לטרזן. Dark Equine עשה אוסף אחד של רוס מאנינג קומיקס הדפיס מחדש את 11 הבעיות הראשונות שהוא עשה, #156-167 (אך דילוג על בעיות 162 כמו גם 165). שוב אני מקווה שגם סוסים אפלים יאספו את שאר סיפורי האנינג האלה בשלב מסוים. גם סוסים אפלים עשו אוסף כריכה קשה של סדרת הריצה הקצרה של צ’רלטון, סיפורי ג’ונגל של טרזן מאת סם גלנצמן בשם טרזן הבלתי מורשה. אני מעריץ ענק מהעבודה של גלנצמן, אולם זה לא היה הטוב ביותר שלו. (הסיפור כאן הוא צ’רלטון האמין שטרזן היה ברשות הרבים כמו גם התחיל את התואר שלהם כדי להתמודד עם Dell/Gold Key, אולם הם קיבלו במהרה את המכתב האיום של עורכי הדין כמו גם הספרים.

טרזן של אדגר רייס בורוז: סך השנים של ג’ו קוברט

סוסים אפלים (אלוהים כמוהם) פרסם גם את טרזן של אדגר רייס בורוז: סך השנים של ג’ו קוברט שמדפיסות מחדש את קומיקס DC טרזן שהחל להשתחרר בשנת 1972 עם בעיה 207 ממשיכה את המספור ממפתח הזהב. קוברט נשאר על הספר עם 1975 כמו גם כל הריצה שלו נאספים באומניבוס זה, טרזן #207-235. בעוד שההעברה מרוס מאנינג לג’ו קוברט היא ככל הנראה הלם ענק, זה גם נהדר שכן טרזן של קוברט הוא כמה מיצירותיו הטובות ביותר שלו, כמו גם כמה מספרי הקומיקס הטובים ביותר של טרזן אי פעם. טרזן של קוברט גרגרני כמו גם מטונף כמו גם הוא נאמן ביותר לסיפורי בורוז המקוריים. קוברט מתאים את טרזן מהקופים, שובו של טרזן, כמו גם טרזן כמו גם את איש האריות בין מספר סיפורים מקוריים. כמו כמעט כל עבודתו של קוברט, היא כל כך מפורטת כמו גם מסוגננת שאתה מרגיש שאתה בג’ונגל עם טרזן כמו גם ג’יין. ככל שאני אוהב את פוסטר, הוגארת ‘, מאנינג, כמו גם ג’ון סלרדו בטרזן, לי הריצה של קוברט הייתה תמיד הטובה ביותר.

טרזן על עולם הקופים

למרבה הצער, יש עוד יותר טרזן קומיקס שעדיין לא נאסף, שכן DC המשיכה את הספר למשך מספר שנים אחרי קוברט. ואז יש ריצה ארוכה של מארוול של ג’ון בוסקמה המופלאה. כמו כן ישנם מספר מיניזריות מקוריות מקומיקס סוסים אפל (כולל טרזן האחרון בעולם הקופים שהיה טוב באמת) כמו גם הוצאת דינמיט, המפרסמת חומר חדש תחת השם אדון היונגLE. כמו כן, ישנן ריצות קטנות ממאליבו (שאותה סוסים אפלים) וכן מספר גרסאות אירופאיות. אחוזת בורוז עדיין עושה רצועת קומיקס חדשה של טרזן, שלמיטב ההבנה שלי מוצעת רק באופן מקוון. אני גם בטוח שיש מספר מפרסמים שאני שוכח.

זה עוטף את הסקירה שלי על טרזן ברצועות קומיקס כמו גם בספרי קומיקס. יש כל כך הרבה יותר חומר שניתן לאסוף אותו עם שר הג’ונגל אם מישהו יגיע אליו; מכל רצועות העיתון בין הוגארת כמו גם מאנינג, כמו גם מפרסמים את מאנינג (כולל עבודות של גיל קיין, מייק גרל, כמו גם רבים אחרים) וכן טונות של קומיקס ג’סי מארש דל, כמו גם רוס מאנינג קומיקס מפתח זהב קומיקס. ו נקווה ש- Dark Equine ימשיך עם אומניבוס מעבר למה שהם עשו באוספי כריכה קשה. כל מה שכתבתי כאן הוא נקודת המבט שלי, וגם לא מציגה את המחשבות או הדעות של ווסטפילד קומיקס או עובדיהם, אם כי אני מבין של כמה לקוחות שלא יסכימו עם מה שכתבתי כאן. אז מה אתה חושב? האם אתה אוהב טרזן? החומר העיתוני המסורתי? הקומיקס? משהו שלא ציינתי כאן? מה עוד אתה קורא שאני מפספס? אני רוצה לדעת! ניתן להגיע אלי בכתובת mfbway@aol.com או בפייסבוק בוויין מרקלי. כמו גם דבר אחרון …

תודה.

Leave a Comment