מי ירצה לעצור צרעה בלתי ניתנת לעצירה? אממ … מארוול ???

פוסט זה מוגש תחת:

דגשי דף הבית, מדגישים,
ראיונות וטורים,
ביקורות על מוצרים

KC קרלסון. אמנות מאת קית ‘ווילסון

טור KC של KC Carlson

נראה לי די מוזר שמארוול לוקחת סדרה שרק שמונה גיליונות לפני ביטול והדפיס אותה מחדש בשני אוספים נפרדים (כל אחד 120 עמודים בלבד). שהסדרה המדוברת היא הצרעה הבלתי ניתנת לעצירה גם מבלבלת מעט, מכיוון שברור ש- WASP הספציפי הזה ככל הנראה היה מפסיק. אחרי שקראת אותו, אתה מבין שממילא זה סיפור עלילתי ארוך. האם זה לא היה מגניב, במיוחד עבור שוק הקוראים הצעיר והספריה הצעירה, היה לו אוסף שמנמן אחד גדול? לפעמים אני פשוט לא מבין את מארוול …

צרעה בלתי ניתנת לעצירה מספר 1

במיוחד מכיוון שהם ביטלו שלא בצדק את הסדרה הזו, רבים עשויים להרגיש. קשה לדעת מדוע הצרעה הבלתי ניתנת לעצירה הסתיימה בגיליון 8, מלבד אותו בוגימן נצחי, מכירות. נהנתי מהסדרה, וכך גם ג’והנה שסקר גם את האוסף הראשון בקומיקס ששווה לקרוא. זוהי נטייה נהדרת על הדמות, ומציגה אישה צעירה מודרנית שתמשיכה את שמה של אחד הגיבורים הנשיים החשובים ביותר של מארוול יקום והמורשת המדעית של אביה.

הצרעה הבלתי ניתנת לעצירה היא נדיה, בתו הלא ידועה בעבר של האנק (אנט-מן, ענק-מן וכו ‘) פים ובן זוגו הראשון מריה טרוביה פים. הם נישאו הרבה לפני שאי פעם פגש את ג’נט ואן דין. מריה נלכדה וחטפה לאחר מכן, והאנק פים מעולם לא מצא אותה או את חוטפיה. (חלק זה של הסיפור הוא בן 50-שנה, זמן אמיתי בעולם האמיתי, מופיע כחלק מהרקע המוקדם של פים.) רגע לפני שהיא מתה, היא ילדה את בתו של פים, אותה כינתה את נדיה “ימים ספורים לפני מותה ”. (זה החלק החדש.)

לפני שנרחיק לכת, הייתי אוחזר אם לא הייתי מזכיר את היוצרים המוכשרים של הסדרה המהנה הזו: הסופר ג’רמי וויטלי (גם סופר/אמן של Princessel ממעבדת האקשן), האמנית אלזה שרריייר (עבודה רבה שפורסמה בצרפת , כמו גם הלולאה האינסופית עבור IDW), ואמנית הצבעים מייגן ווילסון (פטסי ווקר: Hellcat).

בסכום המוצא ב- WASP מס ‘1 בלתי ניתן לעצירה, נדיה מסבירה לסוכן הגירה כי היא נלקחה וגדלה במתקן סודי רוסי בשם “החדר האדום” (אותו מתקן שצץ בווריאציות מקור רבות עבור נטשה רומנובה, השחור אַלמָנָה). לפני שהיא אפילו פוגשת את ג’נט פים, נדיה כבר מעורבת בסופר-הורו ביקום מארוול, עם חברים גב ‘מארוול ומוקינגבירד. כרגע היא גם חברה ב”נוקמים “!

ההופעה הראשונה של נדיה הייתה במקום מוזר מאוד: בתכונה גיבוי ביום קומיקס בחינם יום כרך. הנוקמים לשנת 2016, בסיפור בן 10 עמודים של מארק ווייד ואלן דייויס-שמובילים ישירות לנקמים נוקמים כל-כל-שונים. נקודת המפתח היא שנדיה ניסתה לפגוש את אביה ביום שהוא נהרג בקרב עם אולטרון.

נדיה מגלה על כך תוך קריאת החדשות בטלפון שלה כשהיא על סף דלתו של האנק, מה שהופך את זה לטרגי יותר. (למרות שהיא עדיין מתכווצת כדי להיכנס לביתו של פים ועוזרת לעצמה לטכנולוגיה שלו בגלל הנגיעות הסופיות שלה כדי להפוך לצרעה.) הסיפורים האלה אינם רלוונטיים, עכשיו, וקשרה לאירוע גדול שאינו הכרחי לדעת על ליהנות הרפתקאותיה של נדיה.

בכל מקרה … חזרה לצרעה הבלתי ניתנת לעצירה!

צרעה בלתי ניתנת לעצירה #6

מבלי להיכנס לפרטים רבים מדי, הדבר העיקרי שאתה צריך לזכור לגבי הצרעה הבלתי ניתנת לעצירה הוא ששיר הנושא של נדיה הולך משהו כזה: “נשים מדעיות עם הרפתקאות מדעיות!” נדיה משתמשת במורשתו של האנק כדי לבנות גאונות במעבדות מחקר (פעולה) (G.I.R.L.), המאפשרת לה לגייס גאונות נשיות להשתמש ביכולותיהן לשנות את העולם לטובה. לשם כך, כל גיליון כולל גם דף טקסט (שהודפס מחדש באוסף) עם ראיונות של נדיה עם סוכנים פוטנציאליים של G.I.R.L., שהם בולטים נשים הרפתקאות מדעיות בעולם האמיתי!

לנדיה יש גם המון חברים ביקום מארוול, כולל גם גב ‘מארוול וגם מוקינגבירד (בובי מורס) סוכן מגן סופר ומדען גאוני בפני עצמה, אבל עם היסטוריה אישית מצערת (זה לא באמת קשור כאן אבל אתה באמת צריך ללכת לחפש את זה, מכיוון שהוא חושף כמה סיפורי מארוול נוראיים ממש מעשרות שנים).

צרעה בלתי ניתנת לעצירה #3

ככל שהסדרה נמשכת, נדיה מתקרבת למטרה שלה, והנוקמים הפגישים למחצה “באטלר” ג’רוויס מופיע שוב והופך לדמות תומכת. הוא מנסה לדאוג באחריות לנדיה, אבל ההתלהבות שלה מהחיים והגילוי מסתכנים בהצאתו. גם נערת הירח (ובהמשך דינוזאור השטן) מופיעה, ונדיה מתחילה להרכיב את “הצוות” שלה. כעת, כשהחדר האדום יודע איפה היא נמצאת, הם שולחים סוכנים – במיוחד בן זוגה לשעבר של נדיה, יינג – כדי לאחזר אותה.

PoundCakes, “מתאבק מקצועי פלילי” מקומיקס שפורסם לפני כ -25 שנה, מופיע גם הוא כדי לגרום לצרות, ויש אורח APPearance מאת מאט מורדוק. זה מביא אותנו לסוף האוסף הראשון.

כיף לקרוא על נדיה מכיוון שיש לה חברים מדהימים (הכבוד ההיסטוריה של מארוול); גישה נהדרת, פעימה למרות מצוקות; סיפורים עם חוש הומור טוב ודמויות מוזרות; ואהבה מעוררת השראה של למידה ומיומנויות מדעיות. במחצית השנייה של הסדרה, במקום סוגיית קרב גדולה, אנו מקבלים הרבה “דיון” של לוח גיר המונע על קפה, שלמעשה מצאתי הרבה יותר מעניין מאשר גיליון אחרי גיליון של אנשים שמדביקים זה את זה בפרצוף. הם גם מבצעים בדיחות גרועות מאוד על פיצוץ בזמן שהם עובדים. כאילו, אתה יודע שאתה כן. מאט מורדוק חוזר עם תוכנית – אבל הוא זקוק קודם לקפה! אני מרגיש נושא!

צרעה בלתי ניתנת לעצירה #7

דגי הפנסילר ורוניקה החדשים משתלטים על שני הגיליונות האחרונים, שם ג’נט ואן דין (המכונה גם הצרעה המקורית, ואלמנתו של האנק) עולה ומשתלטת על המצב. צוות G.I.R.L. נמצא בסיכון! המשפחות שלהם גילו מה הן עושים, עד כמה זה מסוכן, ורוצות לשלוף אותם מהמעבדה! אבל ג’נט נמצאת בתיק לבנות מחדש את הקבוצה בגיליון סופי שעדיין מצליח להיות מעודד, מלא התנהגות נהדרת לדגמן (מלבד הדברים שמסוכנים בחיים והתמכרויות הקפה), ומלא תקווה.

אוספים שכבר נקבעו

אל תדאג, הכל ייאסף! כרך 1 (זמין כעת!) מכיל את הצרעה הבלתי ניתנת לעצירה #1-4 ואת סיפור הצרעה של כל הנוקמים השונים מספר 14 של מארק ווייד ואדם קוברט. כרך 2 (בחוץ במרץ 2018) עוטף את הסדרה עם סוגיות מספר 5-8, בתוספת הדפסה מחודשת מסיפורים ועד אסטוניש #44. זה סיפור הנמלים וה- WASP הראשון (משנת 1963), “היצור מקוסמוס!”, עם תסריט של סטן לי וארני הארט [ח. א. האנטלי] ואמנות מאת ג’ק קירבי ודון האק.

אני ממש מצטער לראות את התואר הייחודי הזה נעלם. במיוחד מכיוון שכל כך הרבה מהסדרות התפלות והמותות לכאורה של מארוול ממשיכות להיגרר ונמשכת לנצח. אני תוהה כמה זמן מספור מארוול מדור קודם ימשיך להימשך, לפני הפיתוי של מכירות מספר 1 (מנופחות יתר) מס ‘1 הופך את מארוול להתחיל שוב. אני מניח שנראה את הרמז הגדול הראשון בחנויות הקומיקס היום, שכן מארוול Legacy מספר 1 נמצא עכשיו על המתלים בזמן שאתה קורא את זה!

עוד על זה בשבוע הבא. בינתיים, נסה את הצרעה אם אתה מחפש משהו עם שילוב מדהים של הרפתקאות הגיוניות, אישים נהדרים, הומור חם, ובמיוחד אם אתה אוהב סיפורים שנראים כאילו הם יוצאים מהפסים – אך לעולם לא עושים זאת. אני כבר מתגעגע לספר הזה.

_________________________________________

KC Carlson: תוהה כמה פעמים נוספות אני זוכה לראות את יקומי הקומיקס שהופעלו מחדש לפני שאמות. כבר ראיתי כל כך הרבה. השתתף גם בשינוי שעה אחת (אפס שעה). או, לפחות אני חושב שעשיתי … יכול להיות ששיניתי בטעות דברים כדי שאני לא זוכר בוודאות. עכשיו תוהה אם עשיתי את זה בכוונה …

ווסטפילד קומיקס אינו אחראי לדברים המטופשים שאותו אומר KC. במיוחד הדבר הזה שבאמת הרגיז אותך. כנראה לא משנה. אני חושב שכל הקומיקס שלי נופל פיזית ומוחץ אותי עשוי להיות הסכנה הגדולה יותר ביקומים חלופיים, ואולי גם דמיוניים …

Leave a Comment