ראיון: ג’ים יורה בדוקטור סולארי של סוס האפל, איש האטום

פוסט זה מוגש תחת:

דגשי דף הבית, מדגישים,
ראיונות וטורים

דוקטור סולארי, איש האטום

העיסוק של ג’ים יורה בקומיקס היה מרשים, בלשון המעטה. עבודתו המוקדמת על לגיון גיבורי העל של DC זוכרת בחיבה והוא כתב לאחרונה סדרה חדשה של סיפורי לגיון. במארוול הוא כתב ספרים כמו הנוקמים והמלחמות הסודיות. ההשפעה הגדולה ביותר שלו במארוול הייתה אולי כהונתו כראש עורך. אחרי מארוול, הוא היה מו”ל של Valiant Comics שם כתב את מגנוס ושמש; והוא עזר למצוא גם קומיקס מתריס וגם קומיקס ברודווי. החודש יורה חוזר לכתוב את דוקטור סולארי של סוס כהה, איש האטום. רוג’ר אש של ווסטפילד קשר לאחרונה קשר עם היורה כדי ללמוד הרבה יותר על הספר הזה ועל עבודותיו האחרות של סוס האפל הקרוב.

ווסטפילד: כתבת בעבר דוקטור סולארי ב- Valiant. מה אתה מוצא מושך את הדמות?

ג’ים יורה: דוקטור סולארי הוא דמות מפורסמת-הארכיטיפ הבכורה של גיבורים בעלי יכולת אנרגיה; גיבורים מבוססי מדע אמיתי; וגיבורים שהטכניקות ברמת הכוח שלהם הן אלוהיות. במילים של דוקטור סולארי:

“אני אדון השדה המאוחד. אל האנרגיה. ההתגלמות החיה של כוח השמש. הישות החזקה ביותר ביקום, אלא אם כן יש אלוהים יתברך בסוף הזמן, כאשר כל המציאות מתמוטטת לסינגולריות. אני איש האטום. ” – מתוך כתב העת הסודי של מדען שהוסמך על ידי קטקליזם תרמו -גרעיני – דוקטור סולארי.

דוקטור סולארי הוא המגן שלנו נגד מדע רץ אמוק. בשנות השישים, זה הצביע על איומים גרעיניים. כיום, יש הרבה יותר מה לדאוג-SuperColliders שיוצרים חורים שחורים, מונופולים מגנטיים או מה שמכונה “חומר מוזר” שיכול להרוס את כדור הארץ. טרנס -אנומני, או “H+” הנדסה, ננו -טכנולוגיה ויכולת הגברת האנושות להטיל את רצונו על הטבע, כל האפשרויות המפחידות הנוכחיות, כולל העניין להעצים את הרוע.

הפעולה מרהיבה.

יתכן שלא ניתן להבחין במוחו הפנטסטי הופכים את דוקטור סולארי ל”אל האנרגיה “, אך הוא צריך להיאחז באנושיותו – מכיוון שזה מה שמאפשר לנו להיות בטוחים ממנו.

הכוח הגדול ביותר שלו הוא פוקוס. סולארי הוא גיבור כמו שאינו אחר. זו הסיבה שאני אוהב את הדמות הזו.

ווסטפילד: האם הסדרה החדשה הזו עוקבת אחר מה שעשית עם הדמות ב- Valiant או שהיא חדשה לחלוטין?

היורה: מייק ריצ’רדסון אמר לשכוח את כל מה שעשיתי בעבר ולהפוך את “הכל חדש” לזה, בעודו נשאר נאמן למושגי הליבה של המקור. קל לו לומר. למעשה, זה אילץ אותי לחשוב מחדש על הכל, ואני חושב שהסיפור עדיף עליו. למען ההגינות, מייק אכן הציע כמה הצעות מועילות באמת.

ווסטפילד: למה אנשים יכולים לצפות קדימה בסדרה?

יורה: כל הפוטנציאל המכופף של המדע החדישתי שהובא בפעולה נפיצה, אפי-קנה-גיבור סופר-גיבור לצד דרמה אנושית אינטנסיבית. אני עושה הכי טוב שאני יכול, ואני חושב שזה הכי טוב שעשיתי אי פעם.

דף סולארי של דוקטור

ווסטפילד: אתה עובד עם האמן דניס קלרו על דוקטור סולארי. מה אתה יכול לומר על תרומתו לספר?

יורה: למעשה, עדיין לא ראיתי הרבה אמנות, תאמין או לא. היה לי את האף שלי לאבן הגרידה ואני נתתי לעורך הבכיר של סוס האפל כריס וורנר להתמודד עם האמנים עד כה. דניס מוכשר להפליא. כל מה שאני מבקש הוא שהוא עוקב אחר התסריטים. הם תסריטים מלאים, שנכתבו בפירוט רב. הם מאתגרים, כן, אבל אני משרבט את השקט כמעט כל פאנל לעצמי רק כדי לוודא מה אני מבקש ניתן לעשות. אנחנו חייבים להיות בסדר.

ווסטפילד: אתה גם כותב את מגנוס וטורוק לסוס האפל. האם יש משהו שאתה יכול לומר על הפרויקטים האלה?

יורה: לפני שהתחלתי על לוחם הרובוט מגנוס מספר 1, כתבתי סיפור מוצא בן 67 עמודים, סוג של גיליון מגה-אפס, רק כדי שיהיה לי הכל, כל הבסיס, הכל הבינו לפני שהתחילו את הסדרה. סוגיית האפס הזו תפורסם ביום מן הימים, אבל אני עדיין לא יודע מתי.

מגנוס נקבע בשנת 4000 לספירה. במילים של מגנוס עצמו:

“כאשר הרובוטים מתרדים, עוררים הרס או מאיימים להטיל על העולם רודנות רצחנית ומכנית, אני מאבטח את המין האנושי. הוכשרתי מלידה כדי להשיג את פסגת הפוטנציאל האנושי-חוזק פליל, מוח ממושמע והרצון לכבוש כל אויב. אני מגנוס. לוחם הרובוט. ”

קשת הסיפור הראשונה שכותרתה Metal Mob. בדרך כלל, צפון אוטופי של אולופית, באופן בלתי צפוי, סובל ממגפת פשע. מאפיונרים אנושיים המשתמשים בשרירי רובוט מטרידים את העיר בסחר בבני אדם, חומרים פסיכואקטיביים לא חוקיים, פשע אלים ושחיתות מאכלת. היורשת היפה סינט ויקטוריה נלקחת על ידי חוטפים. מגנוס נלחם בדרכו למעוז ההמון באדמות ה- GOPH חסרות החוק, שם, שם ממשיכים להתייחס לקורבנות החטיפה כופר.

בינתיים, החבר הכי טוב של סיננט, ליג’ה קליין, לא עומד לעמוד ליד ולא לעשות כלום …

יש המון אקשן, EN חדש חזקאמי, חצי איש, חצי רובוט אכיפת אקדחים גדולים, פלנקס של מתנקש ובריון-רובוטים, מוח פושע, טימור, שמרוויח את התואר הזה ו … זה נהיה די אינטנסיבי.

טורוק הוא יליד אמריקאי טרום קולומביאני מצפון-מזרח.

במילים של טורוק עצמו:

“רחוק טיילתי ולמדתי המון דברים. במדבר המערבי הצילתי את חייו של לוחם צעיר. כשנמלטו מהשודדים שרצחו את אביו, חיפשנו מקלט במערה, אך נסחפנו לעולם מוזר על ידי קסם שלא כמו כל אחד שאי פעם ראיתי. להלן רעם רעם וסיוטים, ניסים וחלומות. למען הילד, אנדר, אני צריך למצוא דרך חזרה הביתה. ”

בתקופתו של טורוק, לאף יליד צפון אמריקה או במרכז אמריקה אין נשק מתכת פרט אליו – SEAX, או סכין ארוך ויקינג, שניתן לטורוק על ידי סוחר נורדי אותו התיידד במהלך היתוגו לניופאונדלנד.

כמו כן, מהנורסמן, נודע טורוק את האומנות של יצירת קשתות מורכבות מחוזקות עם חוטם וקרן. בדומה לקשתות האגדיות של הטורקים, הקשת של טורוק יכולה להניע חץ של חצי קילומטר, ויש לה כוח הרסני בטווח הקרוב. אין כמו הקשת של טורוק באמריקה.

הוא טייל הרבה, דרומה דרך מסלולי הסחר של התרבויות העתיקות והמיסיסיפיאניות, אחר כך מערבה, למד הרבה לאורך הדרך.

משמאנים למד את השפה הסודית שהם חולקים. הוא גם למד שהרבה ממה שהם עושים זה תחבולה, אם כי הוא ראה כמה דברים שהוא לא יכול להסביר. הרבה חשוב, הוא למד לעולם לא לדאוג לא נודע או לא מוכר. זה רק נותן לטריקים כוח, והרבה יותר כוח למה שהוא אמיתי אבל מוזר.

להיות ללא דאגה יש כוח משלו. להיות ללא דאגה זה להיות כמעט בלתי ניתן לכיבוש. עכשיו, אם הוא יכול פשוט להרחיק את אנדר הצעיר מהצרה …

הארץ הנצחית טורוק ואנדאר נסחפים לתוכו הוא עולם עידן קרטיקון רק רצף אחד הרחק משלנו. ישנם דינוזאורים ויצורים מכל תקופות הזמן, כולל סוגים אנושיים, נסחפו שם באמצעות אותו סוג של תופעה שהביאה את טורוק ואנדר. זה עולם של חלומות וסכנה.

בקשת הראשונה, טורוק, אנדר ורודריהם נסחפים אל העולם הנצחי, שם הם מסתבכים במלחמה בין קיסר האצטק המרושע מקסטלה לבין אנשי הפנתר העז, בראשות אלתם המסתורית-מלכה, אסטה. טורוק ואנדאר נלחמים בידו הרעם הבלתי מנוצחת, וכמובן, עדר דינוזאורים ואיומים מפלצתיים אחרים. כמו כן, טורוק, אחרי כל שנותיו וכל מסעותיו נפגש כאן, מכל המקומות, אישה איתה הוא מתאהב. וזה רק הנושא הראשון …

ווסטפילד: יש הערות סגירה?

יורה: Dark Horse היא חברה נהדרת. העורך הבכיר כריס וורנר, המתאם את הפרויקט הזה, היה Godsend. מייק ריצ’רדסון היה כוח אדיר לתועלת, באופן יצירתי ועסקים. זו ההזדמנות של פעם בחיים, ואני נותן לזה את הצילום הטוב ביותר שלי. זהו זה.

Leave a Comment