המוח הקדחת של מרקלי: ארבעה מדהימים (סיפורים)

הפרסום הזה מוגש תחת:

דגשי דף הבית, מדגישים,
ראיונות כמו גם טורים,
ביקורות על מוצרים

וויין מרקלי

מאת וויין מרקלי

ארבעה פנטסטיים מאת סלוט ופיצ’לי

מארוול הודיעה לאחרונה לאחרונה על הטריק השמור ביותר בקומיקס: הארבעה המדהימים מחזירים את הקיץ הזה על ידי הסופר דן סלוט כמו גם האמנית שרה פיצ’לי. אני באחד נרגש מאוד. אהבתי את הריצה של סלוט בספיידרמן המצטיין, כמעט כל עשר השנים של זה. (לא אכפת לי מכל סיפור העכביש-פסוק.) כמו גם אני אוהב את האמנות של פיצ’לי. אני לא מאמין שהיא עשתה שום דבר שלא נהנתי ממנו. אז בהתחשב בעובדה שבקרוב נהיה נהנה כשקוראים שוב את “המגזין הקומיקס הגדול ביותר” של מארוול כפי שהוא נקרא כל כך הרבה זמן, האמנתי שאקדיש זמן להסתכל על מה שאני חושב על ארבע התקופות הגדולות ביותר של ארבע המדהימות. זה לא ארבע סוגיות בודדות, עם זאת ארבע תקופות של יוצרים מסוימים שהריצות שלהם אני חושב על כמה, אם לא הטובים ביותר, בתולדות הקומיקס. אני בטוח שאף אחת מהבחירות הללו לא תפתיע את מעריצי מארוול, למרות שאני מבין שיש מספר שהיה עושה בחירות שונות.

אוסף אפי של ארבעת המופלאים כרך א ‘. 1

קשה לבחור את שיתוף הפעולה הטוב ביותר של סטן לי כמו גם את שיתוף הפעולה הטוב ביותר של ג’ק קירבי, עם זאת, אני מאמין שיש מחלוקת מועטה שהריצה שלהם על ארבעת המדהימים קבעו את הטון וגם עזרו לבסס הרבה יותר על עולם מארוול מאשר כמעט כל דבר אחר. הריצה שלהם ב- FF היא נקודת ציון בסיפורי סיפורי קומיקס. הם עשו קצת יותר ממאה גיליונות יחד כמו גם אני מפרק את הריצה לשלושה חלקים. יש את השנים הראשונות, שלושים הנושאים הראשונים בערך שהיו טובים, כמו גם אתה יכול לראות את לי כמו גם קירבי מגלה את דרכם. היו לך רגעים מצוינים כמו בחור השומה, כמו גם העימותים של הדבר/Hulk, מקורו של ד”ר דום, כמו גם ההכרה מחדש המסורתית של המרינר (כמו גם השנתי הראשון בו סובבי תוקף את ניו יורק ), כמו גם הם עברו שיטה ארוכה לבסס את הדינמיקה הביתית כמו גם חברויות שיעשו את הספר. השלב השני היה בערך 40 עם #70 שם הם עלו באש. בסוגיות אלה הם הציגו את הפנתר השחור, גלקטוס, גולש כסף, את האנמנים, ארבעה מפחידים, כמו גם כל כך הרבה יותר. כמעט כל בעיה היא אבן דרך ביקום מארוול. ואז יש את הקשת הסופית שלהם שרצה מהבעיה מספר 70 עם בעיה מס ‘104. סוגיות אלה הן קריאות נהדרות כמו גם מהנות, אולם כאשר הם המשיכו ל -90, נראה שהם איבדו את הניצוץ שהיה להם בתקופה האמצעית. אל תבינו אותי לא נכון, אלה עדיין קריאות מצוינות, עם זאת אין להם את ההתרגשות שהייתה לריצה האמצעית. אני מאמין שאין שם שותפות ענייה של לי/קירבי. חלקם אינם גדולים, אולם כולם כדאי לקרוא. עם זאת הייתי מציע שאין תקופה טובה בהרבה של קומיקס מאשר סטן הריצה כמו גם לג’ק בקטע האמצעי שלהם ב- FF; זה הדברים של האגדה! למרבה המזל תוכלו לבדוק את הגיליונות המוקדמים הללו בשני אוספים אפיים גדולים במיוחד, לאסוף את 32 הגיליונות הראשונים כמו גם את שני השנתיים הראשונים. (אני מקווה עם החזרת הספר החודשי הם יעשו הרבה יותר אוספים אפיים של החומר המוקדם). 200+ הראשונים (ארוכים עברו לי/קירבי) מוצעים ב- Masterworks, שהם יקרים, אולם ישנן גם עשר גרסאות כריכה רכה המפיצות מחדש את כל הריצה שלהן עם סוגיות מס ‘104 כמו גם הנושא האבוד. (זו הייתה בעיה מיוחדת שסטן כמו גם ג’ק התחילו עם זאת מעולם לא הושלם עד שנים אחר כך, כמו גם אז זה לא היה ספר “מוגמר” באמת). עם זאת, כמה מהכרכים הללו בסופו של דבר קשה להשיג. בכל סוג של סגנון סיפורים אלה שווה לעקוב אחר.

ארבעה פנטסטיים מאת ג’ון ביירן אומניבוס כרך א ‘. 1

הריצה של ג’ון ביירן על הארבעה המדהימים רצה מבעיה מס ‘232-295. (ישנם גם מספר כותרות אחרות שביירן גם עשה את זה שקשור ל- FF, או שעוסקים ב- FF, הכלולים בשני ארבעת האומניבוס המדהימים למי שחושב לקבל את חווית ביירן המלאה). ראשית מאוד, הרשה לי לציין את הריצה של ביירן על הארבעה המדהימים, שכתב כמו גם דרו, הוא הילד הרוחני של מה שעשה לי כמו גם קירבי. הוא בונה על מה שעשו עם ניכר כמו גם כבוד לדמויות כמו גם להיסטוריה שלהם. הוא לא היה מבוהל לערבב קצת את העניינים, כמו להוסיף את She-Hulk לצוות, כמו גם הוא ניצל כמעט כל נבל לי אי פעם עלה, מרופא אבדון ועד אנהילוס ועד לחור השומה, כמו גם כל כך הרבה יותר ו יש שילוב מצוין של דרמה כמו גם גחמות בסיפורים האלה שלוכדים לחלוטין את הטוב ביותר מה שהפך את הארבעה המדהימים לספר כל כך מצוין. כל בעיה היא גם מקורית וגם מחווה למה שבא לפניו, משימה קשה לסלק שביירן עשה ללא מאמץ. אני אעשהדרג את כל הריצה של ביירן עם האמצע (והתקופה הטובה ביותר) של לי כמו גם קירבי רון. כל הריצה של ביירן, כולל כל הסיפורים הצדדיים כמו גם ארבעה סיפורים שאינם פנטסטיים שקשורים לריצת ה- FF שלו של ביירן, נאספים בשני גדולים (שניהם מעל 1000 עמודים כל אחד) אומניבוס. כדאי לעמוד במטה. בדיקה מצוינת עבור כל סוג של מעריץ קומיקס!

ארבעה פנטסטיים של Waid כמו גם Wieringo Collection Collection Vol. 3

אמנם אני מאמין שיש מעט דאגה לריצה של ביירן ב- FF הייתה הילד של לי כמו גם הריצה של קירבי, אך מארק ווייד כמו גם הריצה של מייק וירינגו היו הנכד. Waid כמו גם וירינגו לא רק כבשו את הכיף כמו גם את תחושת השאלה שהיו לשתי הסדרות הקודמות, אולם הן הצליחו לעלות לרמה בה היא בסופו של דבר הייתה צורך לקרוא; תרנגולת השלמת בעיה, יתכן שלא תחכה לשלב הבא. במקור בדקתי את הספרים האלה כשהם יצאו גם כן זה הניע אותי מטורף בהמתנה לפרק הבא. רק לאחרונה קראתי אותם מחדש בסדרה נהדרת במיוחד של אוספי סחר בשם “ארבעת המדהימים” של Waid כמו גם אוסף ויירינגו מירב (הגיוני, אה?). ישנם ארבעה כרכים שאוספים ארבעה #60-524 מדהימים. (אני מבין שהמספור לא הגיוני עם זאת כשהם הגיעו למה שהיו מס ‘500 הם קפצו מ- #70 ל- #500 כמו גם המשיכו.) אז עם כל ארבעת הכרכים תקבלו את העבודה הכוללת של Waid גם כן בתור Wieringo על הארבעה המדהימים, עם זאת לא תקבלו 500 + קומיקס. (אך קרוב ל 80 גיליונות). כפי שהייתם מצפים, ממש כאן תקבלו את כל הנבלים הגדולים בקאנון FF, כמו רופא דום (שממלא תפקיד מרכזי לאורך כל הריצה שלהם), גלקטוס כמו גם הראלד החדש שלו (בחור בשם הלפיד האנושי), כמו כמו הרבה יותר. חלק ממה שנהנתי כל כך בסיפורים האלה הוא ש- WAID אינו מחבר את הספר על גיבורים; הוא כותב על אנשים. אז אתה מקבל את הארבעה המדהימים עם כל המריבות כמו גם התעלולים, אולם הסיפור האמיתי המסופר הוא על משק הבית כמו גם הוא לעיתים מרגש במיוחד. כמו כן הוא מלא הומור כמו גם דרמה יחד עם פעולה שהופכת את כל הריצה שלהם לבדר כל כך. זה לוכד את הערעור של היצירות המקוריות כמו גם שהם מסוגלים לפתח את מה שנעשה לפני כן, כמו גם לעשות את זה אפילו טוב יותר. ארבעה ספרים מצוינים שעושים שעות קריאה.

ארבעה פנטסטיים מאת ג’ונתן היקמן כרך. 6

ג’ונתן היקמן הוא סופר שלעתים קרובות אני אוהב כמו לעתים קרובות לא אכפת לי ממנו. הוא סופר גדול במיוחד, אולם הסיפורים שלו נוטים להיות כל כך מאתגרים (וזה לא דבר גרוע), בדרך כלל כמעט בלתי אפשרי לדעת מה קורה אלא אם כן בדקת את כל הספרים יחד באוסף. הרבה מהזמן, זה אז מדהים. הריצה שלו על הארבעה המדהימים הייתה הרבה יותר מובנת מאשר הרבה מיצירתו, כמו גם הייתה יחסית מיינסטרים בסטנדרטים שלו, כמו גם לא הייתה ריצה ארוכה במיוחד, אולם היא הייתה משפיעה מכיוון שהיא הציגה את הרעיון מהקרן העתידית וגם המשיכו להגדיר את ולריה כמו גם את פרנקלין כשחקנים מרכזיים ביקום מארוול. הרבה ממה שהיקמן עשה הדהד ברחבי העולם מארוול עד היום. כמו כן הוא כתב את הסיפור בו נהרג הלפיד האנושי, רק כדי לחזור מאוחר יותר בריצה. זה לא כמו הריצה של לי/קירבי או ביירן, מכיוון שהיא רחוקה מלי כמו גם החזון המקורי של קירבי כמו שאתה יכול לדמיין, עם זאת, הוא גם מקורי במיוחד כמו גם שווה לקרוא. הוא נאסף למספר עסקאות כמו גם אומניבוס. כמו כן, אני חייב לציין כי היקמן כתב את מלחמות הטריק של האירוע של מארוול שהייתי מציע שהוא פחות אירוע מארוול כארבע קומות מדהימות, כמו גם זה מוביל לסוף הארבעה המדהימים כקומיקס לפני מספר שנים. כמו כן, יש לציין כי היקמן כתב מספר סיפורים שמבשרים כמו גם קשורים לארבע הריצות המדהימות שלו, כולל שלטון אפל כמו גם FF, או Future Foundat צעירים מגדירים את העתיד. אלה הם הפחות מועדפים עלי על ארבע תקופות ה- FF, אולם זה ללא עניין של חתיכה מכריעה של ארבע היסטוריה מדהימה.

זה עוטף את זה לבלוג זה. מה הייתה התקופה המועדפת עליך בתולדות הקומיקס הגדולות ביותר של מארוול? תקופה זו או אחרת? ברצוני לשמוע את המחשבות שלך כמו גם ניתן להגיע אלי בכתובת mfbway@aol.com או בפייסבוק בוויין מרקלי. כל המילים שנכתבו כאן, כמו גם המחשבות הכלולות, הן שלי, כמו גם בשום שיטה, מראות את הדעות של ווסטפילד קומיקס או עובדיהן. עד הפעם הבאה …

תודה.

Leave a Comment