הקומיקס הקרוב השני מתאר את ישו כגיבור -על, זעם לעמוד בו

, מתאים שהבעיה הראשונה של ספר הקומיקס השני הקרוב על הנוצרי ישו כסיד גיבור -על היא “בוא שנייה” משלו. במקור אמור להופיע כחלק מהטבעת הסחרחורת של DC (שלמרבה הצער, הגיע לסיומו), ההתאמה של המותג שלהם כמו גם זעם שהועמד על ידי “זעם דתי” ראה שהוא מבוטל. הספר, מאת מארק ראסל כמו גם ריצ’רד פייס, עמד לבסוף למכירה בזכות הקומיקס של הבית הידוע מעט. הסדרה שחולצה מרוויחה ריצה קצרה יותר מסדרת הקומיקס המוגבלת הקודמת של ראסל, ומצאה לשש גיליונות בלבד. השערים לשלושת הפונקציה הראשונים באתר קומיקס Ahoy, שצייר האמנה אמנדה קונר. זה רעיון חזק כמו שזה סיפור מרתק, וזו הסיבה שהיוצרים ביקשו את הזכויות אליו מ- DC לאחר שהם מכוונים על ידי עתירה באינטרנט שקוראת לסיפור חילול השם.

ראסל חיבר שני ספרים על התנ”ך, שנתח את הטקסטים כמו גם ביקר בדיוק עד כמה האנושות גילה את השיעורים בהם. עם זאת, הוא גם הלחין מספר סדרות קומיקס שזכו לשבחים בכיכובם של דמויות חנה-ברברה המסורתיות. ראסל לקח את אבני הפלינט כמו גם את Snagglepuss – דמויות מקוטות במקרה הטוב – וניצל אותן כדי לספר סיפורים חותכים כמו גם עוצמתיים. סדרת Snagglepuss הדהדה במיוחד את הדמות הכותרת כמחזאי הומו שנקלע לפחד האדום. לא משנה מה הנושא, זה הוגן להניח שכל סוג של סיפור ראסל עטים יהיה מהורהר כמו גם שווה את הזמן לקרוא. עם זאת, הקומיקס השני הקרוב הוא בחירה מפוקפקת. אנשים בעלי אופי סגור יאמינו מכיוון שזה ספר קומיקס, ראסל צוחק את ישוע המשיח.

רגע … ישו כגיבור -על?

תמונה דרך Ahoy Comics

הקומיקס השני הקרוב הוא ללא ספק סיפור על כך שישוע בסופו של דבר הוא הצדדי לגיבור -על בשם סונסטאר. זו לא משימה שישוע רוצה, אולם לאחר אירועי הברית החדשה, אלוהים נסער סירב לאפשר לישו לחזור. עם זאת, כאשר אלוהים מבחין בדיוק עד כמה המדהים של הגיבור סאונסטאר, הוא בוחר לאפשר לישו לחזור לארץ באמת באמת מקווה שילדו יהפוך הרבה יותר לדומה למשמרת. אלוהים הוא אב לא מרוצה, שמתמרמר על ההתפתחות הגדולה ביותר שלו עבור פגמיו. בעוד שהאפיון של הקב”ה עשוי להשתולל על חלקם, הוא ככל הנראה מתאים לדמותו של מפתח אלוהי שניסה להטביע את יצירותיו.

איקס

Mario Kart DLC Rush.mp4

0 שניות של 12 דקות, 40 שניות

לחיות
00:00
12:40
12:40

פשוט התבונן בתמונת השער בראש החלק הזה כדי להבין את כל הדרישה שתבין לגבי שיטת הסדרה הזו לדמויות אלה. Sunstar הוא אדם מוסרי, חייזר היטב, שרוצה לסייע לאנשים הגדולים בעולם. עם זאת, הוא עושה זאת על ידי הכאת אנשים כמו גם מאיימים אנשים “מרושעים”. כאשר הוא מפריע הרבה בריונים שמאבק בפשע, ישו מרפא את כולם. סנסטאר שואל מדוע ישוע יעשה דבר כזה. “כי הם היו זקוקים לזה,” הוא עונה. ראסל כמו גם מהירות הופכים את ישו לגיבור -על. הם מכניסים את ישו האמיתי לתנאי בעולמו של גיבורי העל, ומציעים שאולי הגיבורים המוסריים האלה אינם אידיאליים כמו שמעטים מאיתנו האוהדים חושבים.

האם הקומיקס השני הקרוב באמת חילול השם?

המאפיין ביותר את הוויכוח סביב קומיקס זה להרגלים של טרולי רשת קנאים. עם זאת, בואו נחשוב לרגע אם הסיפור הזה באמת חילול השם. בעוד שחילול הקודש טמון לעתים קרובות בעיני המתבונן, זה בדרך כלל מתייחס לביטויים פוגעניים המכוונים לדמויות בדת המסופקת. מה שמזהה אם משהו הוא מקריב, שוב, תלוי בשאלה הפרטית. דבר אחד שעשוי להשתין של חלק מהנוצרים הוא בסיפור הזה, ישו הוא משהו של כישלון. אז הנחת היסוד היא שאבא של ישוע מחזיר אותו לאדמה מכיוון שתורתו לא תפסו בפעם האחרונה. בעולם הזה יש דמות דמוית סופרמן שהיא המנהיג המוסרי החדש של האנושות. אז ישוע מתחבר אליו כדי שיוכל לגלות שהוא אלוהות טובה בהרבה. עם זאת, מהגיליון הראשון, Sunstar יהיה זה שלומד מהצוות.

להתקשר לטלפון התיאור של אלוהים חילול השם הוא, למעשה, הוגן. האל הזה לא אוהב את כל האנושות. עם זאת, מכיוון שבני אדם נעשים בצלם אלוהים, ראסל מספק לו מידה רבה של פגמים אנושיים. זה משמש כנקודת נגד לשיטה שישוע מתנהג. הוא מאוד אוהב אנשים, כמו גם לו סליחה היא מעצמת העל הגדולה ביותר. ישו הוא גיבור הסיפור הזה, כמו גם המסר שהדמות שלו שם כדי לספק רחוק מחילול השם ככל שניתן להשיג. גם ביקורת על הדוקטרינה הדתית כמו גם על ז’אנר גיבורי העל, הקומיקס השני שבא עשוי להיות אחד הקומיקס הטובים ביותר בכל הזמנים. זה כיף, מצחיק, רגשי, כמו גם מאזן בעדינות את המסר לכאורה שלו לספר סיפור נהדר.

תמונה מוצגת דרך Ahoy Comics

Leave a Comment